Detaily Projektu

Projekt a realizace střešní zahrady na Hotelu Vitality

Stručná charakteristika stavby:

 

Střecha se nachází na budově wellness centra hotelu. Z hotelových pokojů je střecha viditelná. Střecha je vertikálně rozčleněna do dvou stupňů a také předělena na dvě části i budovou technického zázemi. Součástí zahrady jsou 3 terasy, které jsou navzájem propojeny chodníky. Další dominantou je privátní venkovní vířivka v horní částí střechy.

Dílo má evokovat propojení výtvarného pojednání zahrady se symbolikou tenisu. Pěší komunikace jsou provedeny z nerezového pletiva a tvary jednotlivých porostů bylin připomínají tenisovou raketu. Dominantou jsou traviny, které svou lehkostí a neustálým pohybem symbolizují dynamiku tenisové hry. Atypickým prvkem je mlžící systém, který zajišťuje vizuální efekt a zároveň zpříjemňuje pobyt v zahradě. Nezbytnou součástí je zahradní osvětlení a závlaha celé zahrady.

Horní část střešní zahrady, ve které se nachází privátní vířivka je určena jen pro hosty vířivky. Spodní část zahrady je určena pro hotelové hosty, je otevřena po celý den. Terasy na střeše slouží k relaxaci a cvičení. Střecha poskytuje i dostatek místa pro oslavy a párty. Zeleň na střeše výrazně zlepšuje mikroklima v blízkých hotelových pokojích.

Další prvky zahrady

 

Chodníky  - z nerezových sít, které jsou umístěny na nerezových konstrukcích. V mnoha místech, jsou chodníky umístěny nad porostem, tím jsou překonány výškové rozdíly bez potřeby schodů. Nerezové síta připomínají výplet tenisové rakety a jejich lehké prohýbání způsobuje nevšední zážitek.

Terasy na střeše jsou na přání investor z kompozitu. Terasy jsou umístěny na roštěch a drenážní vrstvě.

K osvětlení zahrady je použito několik typů osvětlení. Chodníky jsou podvíceny led páskami. V terasách se nacházejí čtvercová světla, stejně jako v porostu travin je umístěno několik světel. Celkové osvětlení umožňuje pořádání akcí ve večerních hodinách.

Součástí zahrady je závlahový systém. K závlaze jsou použity kapkovací hadice s příslušnou technologií. Důležitou součástí je mlžící systém fa. Tecnomec. Mlžení vytváří páru, která zahradu v letních měsících příjemně ochladí a zároveň vytvoří zvláštní efekty.

 

Vegetace

 

Vegetace je tvořena  téměř 95% z travinami. Trávy byly vybrány proto, aby svou lehkostí s neustálým šuměním ve větru spolu s dalšími prvky připomínali tenisovou hru.  Travní společenstvo je doplněno o trvalky a cibuloviny.

 

Druhové složení:

Panicum virgatum

Panicum virgatum Shenandoah

Calamagrostis x acutiflora Carl Foerster

Deschampsia caespitosa

Alchemilla mollis

Hemerocallis x hybridus (žluté barvy)

Molinia litoralis Skyracer

Narcissus

Crocus

 

Travní porost již ve druhém roce po výsadbě byl zapojen.

http://www.youtube.com/watch?v=zTCj2a4ToS8

 

Sdílet


Podobné projekty